فروش عمده لوازم تحریر
فروش عمده لوازم تحریر

فرانسه اولین کشوری بود که دستگاه منگنه جهان را اختراع نمود . از زمان های بسیار دور به هم چسباندن کاغذ از بزرگترین مشکلات بشر به حساب می آمد. با دستور پادشاه آن زمان لویی پانزدهم که خواستار رفع این مشکل بود در قرن هجدهم میلادی اولین دستگاه منگنه از جنس طلا ساخته شد که با سنگ های قیمتی تزیین شده بود ، و علامت پادشاهی را بر روی کاغذ ثبت می کرد.

اما هزینه بسیار بالای سوزن های مصرفی آن باعث مقرون به صرفه نبودن این محصول می شد.
با رشد مصرف کاغذ در کشور و هزینه بسیار بالای سوزن منگنه ، آن ها به این فکر افتادند که برای چسباندن کاغذ ها از منگنه ارزانتری نسبت به قبل استفاده کنند.
بنابراین در سال 1866 جرج مک گیل اولین منگنه از جنس برنج که انعطاف بسیار بالایی نسبت به نمونه قبلی داشت را در نمایشگاه سالیانه عرضه نمود این انقلاب بزرگی در زمینه دستگاه منگنه بود که این منگنه ها می توانستند کاغذ را سوراخ کرده و آن را به هم بچسبانند.
او توانست با این دستگاه منگنه در سال 1879 اولین کار عملی خود را بر روی یک مجله انجام داده و آن را روانه بازار کند.
این ماشین 1 کیلو وزن و عمق سوزن های آن 1 سانتی متر بود.
از آنجاییکه ما می دانیم ابزار مهم ترین بخش انجام یک کار است و هر دستگاهی که برای اولین بار اختراع و تولید می شود ، می توان آن را از لحاظ کارکرد بهبود بخشید.
انقلاب بعدی در تولید و ارتقاء این دستگاه منگنه در شرکت سوینگ لاین اتفاق افتاد و در سال 1937 این شرکت محصولی تولید کرد که سرعت رشد این محصول سه برابر دستگاه منگنه های قبلی بود.
در این دستگاه یک ردیف سوزن منگنه به راحتی وارد مخزن دستگاه می شد که بدون به کار گرفتن پیچ گوشتی و چکش کاغذها را سوراخ و سوزن را در داخل کاغذ فرو برده و آن ها را به هم می چسباند.
اما امروزه تولید دستگاه منگنه با پیشرفت زیادی همراه بوده است.

منگنه یک ابزاری است که برای اتصال دو قطعه یا کاغذ استفاده می شود. بسیاری از کارکنان شرکت ها برای نظم بخشیدن و مرتب کردن پرونده ها از این وسیله استفاده میکنند. همچنین این وسیله پرکاربرد در خانه ها جاهای دیگر نیز استفاده می شود. سوزن های منگنه با سایزهای متفاوت و دسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شود. سوزن های منگنه در دو نوع ارائه می شوند: مسی و گالوانیزه. بسیاری از افراد به روکش سوزن منگنه نیز دقت میکنند و برایشان مهم است که روکش گالوانیزه باشد یا مسی. درست است که جنس و کیفیت دستگاه منگنه خیلی مهم است ولی باید این مورد را در نظر بگیریم که کیفیت سوزن منگنه ارتباط مستقیمی با کیفیت منگنه کردن دارد و باید سایز سوزن منگنه متناسب با فعالیت انتخاب شود..

سایز انواع سوزن منگنه

با شناخت انواع سایزهای اصلی و استاندارد منگنه می توانیم اندازه ی مورد نیاز خود را برای استفاده از منگنه انتخاب کنیم. سایز سوزن ها متفاوت است و براساس ویژگی هایی که دارند هر کدام کاربرد مختلفی دارند. سایزهایی که بیشتر مورد استفاده است عبارتند از: 10، 13/8، 13/6، 24/8، 24/6 و 26/6. سوزن منگنه به صورت فلزی در سایزهای مختلف ساخته شده است. این سوزن های از طرفین به صورت خمیده هستند که با زاویه ی 90 درجه این خمیدگی انجام گرفته است. و همین باعث میشود که براحتی در دستگاه ها قرار بگیرند.

اگر دستگاه منگنه یا جعبه آن را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که سوزن منگنه با چه سایزی باید استفاده کنید. مثلا سوزن هایی که پایه ای به طول 4 میلی متر دارند میتوانند به راحتی 20 برگه را بهم وصل کنند یا سوزن هایی که پایه هایی به طول 7 میلی متر دارند می توانند 30 برگه را بهم اتصال بدهند. همانطور که گفته شد بهتر است برای خرید سوزن های منگنه دقت لازم را به خرج بدهیم و جنس خوب و با کیفیت را انتخاب کنیم.